O sušených rajčatech

Pomodori secchi...

…neboli sušená rajčata jsou opravdovou italskou lahůdkou.
V českých podmínkách je nemožné si tuto delikatesu ve srovnatelné kvalitě vyrobit. Ostré slunce, horký slaný mořský vzduch a bezprašné bioprostředí… Tyto stabilní podmínky při ryze přírodním způsobu sušení, jaké nabízí jižní Itálie, totiž jen tak nenahradíte. Sušená rajčata se stávají stále oblíbenější součástí českého jídelníčku. Jsou vynikající jako předkrm, chuťovka k sýru a vínu. Skvělou chuť dodají omáčkám k těstovinám i rizotům. Hodí se k masu, na pizzu či do salátů.

ŠPIČKOVÁ KVALITA
Náš dodavatel sušených rajčat je držitelem certifikátu ISO 9001, ISO 14001 a BIO certifikátu za kvalitu.
V našich výrobcích nenajdete žádné přidané cukry, chemické konzervanty, barviva, zvýrazňovače chuti či „éčka“, glutamát ani jiná dochucovadla. Neobsahují ani palmový tuk nebo geneticky modifikované plodiny. Naše produkty jsou vhodné pro vegetariány, vegany i celiaky, neobsahují žádný lepek.

 

SKLÍZENÍ A SUŠENÍ

Rajčata se sklízí úplně zralá těsně před samotným procesem sušení. Jejich zpracování probíhá výhradně ručně. Podélně se rozkrojí, osolí hrubou mořskou solí a poté se několik dní suší na obrovských sítech. Díky této tradiční přírodní úpravě je možné sušená rajčata skladovat při teplotě kolem 4 až 6 C° až dva roky, naložená v oleji pak v podstatě neomezenou dobu.
Tady se můžete podívat, jak sklizeň a zpracování rajčat probíhá.

 

Z ITÁLIE AŽ NA VÁŠ STŮL

Po usušení rajčata putují téměř dva tisíce kilometrů až do zpracovatelny naší firmy, kde je balíme do menších balení pro domácí využití i do gastro balení pro větší zpracovatele, typicky bistra, restaurace a podobně.
Kromě prodeje klasických sušených rajčat s mořskou solí zde pro vás vyrábíme i rajčata nakládaná. Rajčata se nakrájí na čtvrtky a naloží do slunečnicového oleje špičkové kvality. Vyrábíme pro vás celkem čtyři příchutě nakládaných rajčat: tradiční s česnekem a oregánem, s chilli, s jalapeňos a se čtyřmi druhy pepřů. Vybrat si můžete z několika velikostí balení – 190 g, 700 g a 3200 g.